Sarıyer Belediyesi: MEKSA Ruhsatlandırmada çözüm ortağımızdır
MEKSA Belgelendirme Müdürü Nisan Zorlu ve Mesleki Eğitim Koordinatörü Ali Kadir Mutlu Sarıyer Belediyesi Ruhsat Dairesi Müdürü Osman Demir’i makamında ziyaret etti.

Maslak’ın Sarıyer'e bağlanması neticesinde, sanayi esnafının Şişli belediyesinden almış oldukları iş yeri ruhsatlarının Sarıyer Belediyesi tarafından değiştirileceğini vurgulayan Nisan Zorlu ve Kadir Mutlu; Değişim sürecinde, otomotivde sektöründe hizmet veren esnafın ustalık belgesinin ve bağlı bulundukları odalardan faaliyet belgesinin isteneceğini kaydetti.

Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı(MEKSA)’nın düzenlediği sınavlarda MYK VE TÜRKAK onaylı mesleki yeterlilik belgesini hak eden ustaların iş yeri ruhsat değişim ve yeni müracaatta kabul edileceği görüşüldü. MEKSA yetkilileri; Otomotiv Elektromekanikerliği, Otomotiv Mekanikerliği ve Motorsiklet Bakım Onarımcısı mesleklerinde mesleki yeterlilik belgesi belgeleri verdiklerini; motorlu araçlar teknolojisi kapsama alınmayan; Oto radyatörcü, Oto cam kilitci ve Oto eksozcu gibi mesleklerin MEKSA tarafından kursların açılabileceği ifade edildi.

Sarıyer Belediyesi Ruhsat Dairesi Müdürü Osman Demir verilen bilgiler ışığında MEKSA’nın önemli bir görev üstlendiğini söyleyerek: “İşyeri olupta, belgesi olmayan esnafı belgelendirme konusunda MEKSA‘yı çözüm ortağı olarak görmek istiyoruz”dedi.

Ekleme Tarihi : 3 Mart 2015 Salı **     Paylaş
Bu duyuru ile ilgili fotoğraflar.
  İLETİŞİM

Adres :
CEVAD DÜNDAR CAD. NO:19
06370 OSTİM-ANKARA
Telefon :
0 (312) 354 43 66
Fax :
0 (312) 354 15 58
E-posta :
meksa@meksa.org.tr


  GOOGLE MAPS

Adresi daha büyük bir haritada görüntüle: MEKSA


KAPAT