• +90 312 354 4366
  • meksa@meksa.org.tr

M. Burhan AKSAK
Vakıf Başkanı / TESK Başkan Vekili
1957 yılında Muş'un Hasköy ilçesinde doğan M. Burhan AKSAK halen Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ile TESK Genel Başkan Vekilliği görevlerinde de bulunmaktadır. M. Burhan AKSAK 2015 yılından bu yana Vakıf Başkanlığı görevini yürütmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.  

 

S.Sertaç IŞIK
Genel Sekreter /MEKSA Vakfı İşletmesi Genel Müdürü

 

 

 

Dr.S.Tuğrul İMER
Yön. Kur. Üye
Berlin/ Almanya’da dünyaya gelmiştir. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Metalürji ve Malzeme Mühendisliği’nde, doktora eğitimini ise Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında TODAİE ’de sürdürüp Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Dr. İmer 1996 yılından beri demir çelik, enerji ve inşaat konularında ticari faaliyetlerde bulunmuş, aynı zamanda bu alanlarda tanınan birçok ulusal ve uluslararası şirkete danışmanlık yapmış, bu şirketlerin temsilciliklerini yürütmüştür. Hem ABD hem de Türkiye’de uzun bir iş tecrübesine sahip olan Dr. İmer, ABD merkezli mühendislik, ticaret ve danışmanlık şirketi CR World, Inc (2005)’in ve Türkiye'de mühendislik müteahhitlik /danışmanlık hizmetleri sunan Optimal FTS (1996) ’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.  Ayrıca ABD’de inovasyon, Ar-Ge, teknoloji yönetimi ve ticarileştirme konuları ile ilgili olarak birçok projede girişimci ve danışman olarak yer alan Dr. İmer 2015 yılından itibaren Türkiye’de Gazi Teknoparkın Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Kendisi iş hayatının yanı sıra akademik çalışmalarına da devam etmektedir. Bu kapsamda ABD’nin Virginia eyaletinde bulunan George Mason Üniversitesi ve Mason Enterprise Center'da (MEC) birçok projede yer almıştır. Daha sonra Türkiye’de 2019 yılında Gazi Üniversitesi'nde lisans dersine girmiş, 2020'den beri ise ODTÜ’de yüksek lisans/doktora düzeyinde dersler vermektedir. Akademik ilgi alanları, sanayi, üretim, bilim- teknoloji ve inovasyon politikaları, teknoloji transferi ve inovasyon yönetimidir. Tuğrul İmer evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Cezmi YARIMDAĞ
Yön. Kur. Üye / Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı V.

 


 

 

Prof.Dr.Mustafa Necmi İLHAN 
Yön. Kur. Üye / Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı​

 


 

 

Ahmet AKDAĞ
Yön. Kur. Üye / KOSGEB Başkan Yardımcısı​
1998 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimin tamamlayan Ahmet AKDAĞ, 2000 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1999 yılında KOSGEB Bursa Merkez Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Ahmet AKDAĞ, 2003-2017 yılları arasında KOSGEB Bursa Merkez Müdürlüğüne bağlı çeşitli birimlerde Müdür Vekilliği ve Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Ahmet AKDAĞ, 2017 yılından bu yana KOSGEB İdaresi Başkanlığı'nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ahmet AKDAĞ ayrıca Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu (TGIF) Yatırım Komitesi Üyeliği, Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyeliği ile TOSYÖV Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürütmektedir. 1974 yılında Erzurum'da doğan Ahmet AKDAĞ evli ve iki çocuk babasıdır.

 

O. Fatih SOYSAL
Yön. Kur. Üye / OSBÜK Genel Sekreteri​
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Milli Güvenlik Akademisi 51. Dönem Eğitim ile TODAİE Kamu Diplomasisi Eğitimini tamamlayan Fatih SOYSAL 1982 yılında başladığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde; Odalar Müdürlüğü, Ticaret Sicil Gazetesi Müdürlüğü , Odalar ve Borsalar Daire Başkanlığı ile Reel Sektör Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1 Mart 2020 tarihinden itibaren Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Genel Sekreterliğine atanan Fatih SOYSAL ayrıca TOBB Akreditasyon Kurulu Üyeliği, MEB/TOBB Mesleki Eğitim Protokolü Danışma Kurulu Üyeliği, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu Üyeliği, Endüstri Bölgeleri Koordinasyon Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. MYK, SGK, İŞKUR, TSE  Genel Kurul Delegesi de olan Fatih SOYSAL Kahramanmaraş Elbistan doğumludur.

 

Hilde HANSEN
Yön. Kur. Üye / BGZ Başkanı
Hilde Hansen, merkezi Almanya'nın Berlin kentinde bulunan ve Uluslararası işbirliği projeleri uygulamak üzere kurulmuş ve Berlin Küçük İşletmeler ve Nitelikli El Sanatları Odası ortaklığında bulunan BGZ'nin Başkanlığını yapmaktadır.